Sølv i NM for frukt og grønt til Coop Prix Steigen
Av totalt ni nominerte fikk Coop Prix Steigen andreplassen da landets beste frukt- og grøntbutikk i kategorien for små butikker ble kåret torsdag 23. oktober.
– Dette er fantastisk gøy. Det var stort å bli nominert, men dette er ti ganger bedre. Denne prisen går til alle ansatte som hver dag gjør en kjempejobb, sier butikksjef Tonje Tomassen, som måtte opp på scenen for å motta andreplassen under kåringen i Oslo.
Det er Opplysningskontoret for frukt og grønt som for 18. året på rad arrangerer NM i frukt og grønt. Hensikten med konkurransen er å hedre de butikkene som gjør en ekstra innsats for å spre inspirasjon og kunnskap til kundene om frukt og grønt.
Steigen-butikken som ligger i Salten-regionen i Nordland tok andreplassen i kategorien liten butikk (under 999 m²), i tøff konkurranse med ni andre nominerte butikker.
Vinnerbutikkene kåres på bakgrunn av butikkens frukt- og grøntandel og butikkbesøk gjennomført av analysebyrået Nielsen IQ basert på følgende vurderinger:
Kvalitet og utvalg
Mekanisk kommunikasjon, som blant annet innebærer prisinformasjon og merking av opprinnelsesland
Kunnskapsrike og imøtekommende medarbeidere
Salgsfremmende tiltak i avdelingen
Gir motivasjon
Tonje Tomassen tok over lederansvaret i Coop Prix Steigen for to år siden, bare da 25 år gammel.
– Dette er en skikkelig anerkjennelse for den innsatsen alle de ansatte, med frukt- og grøntansvarlig i spissen, legger ned for å sikre at frukt- og grøntavdelingen alltid er innbydende og velfylt, sier Tomassen.
Hun forteller at frukt og grønt er et viktig satsingsområde for butikken, og at kundene ofte gir gode tilbakemeldinger.
– Vi sjekker flere ganger daglig at alle varer som ligger fremme er av god kvalitet. Vi har også jobbet med å sikre et godt sortiment, og å sikre gode bestillinger for å unngå svinn, sier Tomassen, før hun avslutter:
– Frukt og grønt er en av de viktigste varegruppene for våre kunder. Nå gleder jeg meg til å gjøre en enda bedre jobb for å tilby kundene våre Norges råeste frukt og grøntavdeling.